
Hokum🎬
Recenze na MovieZone.cz →
Zmínky v epizodách (2)
Zmínky (1)
Hodnocení moderátorů:
Cival pouze moderuje diskuzi a nevyjadřuje se k filmu přímo, jeho komentáře jsou spíše vstupy a otázky pro ostatní.
Martin Pleštil považuje film za sympatický a atmosférický gotický horor s dobrým hraním s perspektivou a strachem, ale vadí mu přílišné vysvětlování a nedostatečné využití potenciálu. Film hodnotí kolem 6,5 až 7 z 10 a myslí si, že mohl být větší a originálnější.
Jokolo film hodnotí jako velmi dobrý a kvalitní horor, který dobře pracuje s klasickými hororovými prvky a atmosférou. Líbí se mu hlavní postava a prostředí, i když mu vadí doslovné vysvětlení na konci, které snižuje tajemno. Celkově se bavil a film mu sedl, ale nedává mu desítku.
MrHlad film ještě neviděl, ale plánuje ho sledovat. Je opatrný kvůli vysokému hodnocení od Kroma a není si jistý, zda půjde do kina nebo počká na domácí sledování. Vyjadřuje respekt k vkusu ostatních, ale svůj názor zatím nemá.
Zmínky (1)
Hodnocení moderátorů:
Cival měl na film velká očekávání kvůli skvělým ohlasům od jiných recenzentů, ale nakonec ho Hokum nenadchl. Oceňuje řemeslnou zručnost, fajn lekačky a práci s postavami a motivy, ale chyběl mu ten správný drive a odpich. Film vnímá jako poctivou hororovou práci, ale spíše jako menší žánrovku, která ho nijak neodrovnala. Připomněl mu film Babadook, což naznačuje, že je to kvalitní, ale ne výjimečný horor. Celkově tedy hodnotí film jako solidní, ale ne výjimečný zážitek.
Ďuro Červenák dal filmu asi 8 z 10 a považuje ho za fajn hororovou podívanou. Líbí se mu kombinace thrillerové a nadpřirozené roviny, i když mu tyto dvě části někdy nesedí úplně k sobě. Nejvíc oceňuje hororové scény s napětím a strašidelnou atmosférou, které připomínají práci Jamese Vannyho. Film ho bavil a považuje ho za velmi dobrý žánrový počin, i když ne na úrovni některých jiných výrazných hororů. Celkově je z filmu nadšený a považuje ho za milou žánrovku.